top of page

Pažadintas Jūsų kūno, kaulų ir fascijų sumanumas. Kokybiškas judėjimas.

Dar keletas atsiliepimų 

NEŽINOMŲ RAUMENŲ ATRADIMAS

 

„Prieš 24 metus man buvo pašalinta gimda, po to aš pergyvenau didelę gyvenimo krizę. Prieš aštuonerius metus man vėl reikėjo atlikti chirurginę operaciją – šį kartą reikėjo pakelti mano nusmukusią tiesiąją žarną ir šlapimo pūslę. Po kurio laiko pajutau, kad mano organai vėl nusmuko. Jaučiau stiprų dubens dugno skausmą, jaučiausi nusilpusi, lyg viskas smuktų žemyn ir kristų lauk. Jei mėgindavau pakelti nors lengviausią daiktą, pajusdavau skausmingą spaudimą žemyn. Jaučiausi išsekusi ir visiškai pasimetusi, visko paprasčiausiai buvo per daug.

Ankstesnės pastangos išvengti chirurginės operacijos mažiau dirbant, drąsiai mankštinant išorinius raumenis ir vartojant daugybę vaistų buvo bevaisės. Dabar mane gydantys gydytojai sakė, kad operacija bus labai sudėtinga ir komplikuota – ir be garantijos, kad bus pasiekta ilgalaikių rezultatų. Aš jaučiausi nusivylusi!

Atsižvelgdami į mano išsekimą, tuo metu chirurgai bet kuriuo atveju nerekomendavo atlikti jokios chirurginės intervencijos. Jie pareiškė, kad geriausias sprendimas būtų man nuvykti į Tenerifę pas jų draugę gydytoją, kuri vadovavo sveikatinimo centrui ir siūlė CANTIENICA® mankštą. Jie sakė, kad galbūt yra tikimybė, kad man tai padės ... Bet kuriuo atveju, aš turėjau nedelsdama sumažinti savo darbo krūvį ir kiek pailsėti. Manyje vėl prabudo viltis. Aš buvau pasiryžusi daryti viską, tol kol man nereikės atlikti kitos abejotinos operacijos. Aš sužinojau, kad mano kaime užsiėmimus veda sertifikatą turintis CANTIENICA® instruktorius, taigi, aš nedelsdama užsirašiau į kelis privačius užsiėmimus ir, naudodamasi kompaktinėje plokštelėje pateiktomis rekomendacijomis, kiekvieną dieną mankštinausi namuose po 1-2 valandas. Nors man patiko mano darbas, tuo metu aš jį beveik visai mečiau. Aš tik rūpinausi savimi, daug ilsėjausi ir kiekvieną dieną dariau ką nors, kas man patiko.

 

Jausdama, kad tuo metu situacija buvo tikrai sudėtinga, aš tris savaites gydžiausi Tenerifėje (www.eridanos.org), kur kiekvieną dieną dalyvaudavau CANTIENICA® mankštos užsiėmimuose pas gyd. Solveigą Hoffmann ir mėgavausi poilsiu bei atsipalaidavimu. 

 

Po šešių mėnesių disciplinuotų dubens dugno treniruočių aš atsikračiau beveik visų mane kankinusių simptomų. Aš vėl galėjau vaikščioti ir kilnoti nesunkius daiktus. Šiandien, praėjus vienuolikai mėnesių, mano dubuo jaučiasi jaunesnis ir stipresnis nei kada nors anksčiau, aš nejaučiu jokių simptomų ir esu tvirta! Dabar aš supratau, kad būdama beveik 60 metų amžiaus aš vėl, nors ir kiek lėčiau, galiu dirbti. Aš ir toliau mankštinuosi kas savaitę, nes tai palaiko mano gerą būklę. „Esu nepaprastai dėkinga už šį metodą ir toliau jį visiems rekomenduosiu!“

 

Maru Stocker, Richtersvilis (Šveicarija), 59 metų amžiaus, Treniruojasi su Irene Häberle, Richterswil  

www.cantienica-training.ch

IŠSIGANDO SAVO DRĄSOS?

 

Išsigando savo drąsos? p. D. (73 metų amžiaus) užsiregistravo privačiam CANTIENICA® dubens dugno mankštos užsiėmimui. Prieš du metus jam buvo atlikta radikali priešinės liaukos pašalinimo operacija (prostatektomija). Nuo tada jį kamuoja šlapimo nelaikymas. Reguliarus, įprastas dubens dugno mankštinimas, dėmesį sutelkiant raukui, jokio pagerėjimo neatnešė. Aš paaiškinau išeinamosios angos keliamojo raumens struktūrą ir CANTIENICA® anatominį modelį – esmę. p. D., kuris buvo labai atletiškas, labai gerai vykdė nurodymus. Jo koordinacija buvo pasigėrėtina. Jis buvo patenkintas, kaip viskas vyko, patenkinta buvau ir aš! Po pirmojo užsiėmimo mes atlikome intensyvų testą: atsistoti – ir atsisėsti. Jokio lašėjimo! Išeidamas p. D. atrodė lyg skrisdamas ore, jis šypsojosi ir laimingas kraipė galvą. Su juo ką tik įvyko stebuklas. Antrasis užsiėmimas. Kaip jam sekėsi po pastarojo karto? p. D. uoliai mankštinosi ir visada vaikščiodamas naudojo savo naujai surastus raumenis bei kontroliavo laikyseną. Jis buvo apimtas džiaugsmo! Tada atsirado didelis „bet“. „Mane graužia sąžinė.“ – Kas atsitiko? – „Aš nedarau to, ką nurodė daryti mano gydytojas. Jis siunčia mane reabilitaciniam gydymui.“ Ponas D. trečiąjį užsiėmimą atšaukė. Daugiau jo niekada nemačiau. Jo gydytojas laimėjo, bet jo dubens dugnas tikriausiai pralaimėjo.“

 

Užrašė Gertrud Beckedahl, Saarbriukenas (Vokietija), CANTIENICA® instruktorė

www.bio-logische-bewegung.de

BE PĖDSAKŲ PRAĖJĘS ORGANŲ IŠKRITIMAS 

 

„Tai buvo 1989 m., tais metais krito Berlyno siena; aš buvau bebaigianti universitetą; Berlyne viskas keitėsi. Aš sužinojau, kad esu nėščia – neplanuotai, kaip tai atsitinka. Tuo metu Rytų Berlyno gydytojų kabinetuose nebuvo tokių medicinos prietaisų, kokius jie turi dabar. Čiuopdamas gydytojas nustatė, kad mano gimda nusmukusi, o mano nereguliarios menstruacijos negalėjo suteikti pagrindo atmesti diagnozę „nėštumas“. Kai nuvykau į ligoninę, paaiškėjo, kad aš visai nesu nėščia. Tada aš išbandžiau beveik viską, kad mano gimda grįžtų į normalią padėtį. Tačiau nė vienas turimas metodas manęs nenudžiugino, o kas dar svarbiau – nė vienas jų man nepadėjo. Tada aš per televiziją pamačiau Benitą Cantieni, pasakojančią apie „Tigerfeeling“ ( "Tigro jausmą" ). Jos požiūris buvo įdomus ir aš panorau sužinoti daugiau, todėl Berlyne pradėjau ieškoti CANTIENICA® instruktorių. Tuo metu jų buvo tik keletas. Suradau šokių studiją, kurioje taip pat buvo siūlomas intensyvus CANTIENICA® dubens dugno mankštos kursas. Aš jį lankiau ir jaučiausi tikrai gerai. Kai man pasiūlė pirmąjį savaitinį užsiėmimą, aš nedelsdama į jį nuėjau.

Po kurio laiko manęs paklausė, ar aš negalėčiau pati dirbti instruktore – aš buvau labai nustebusi! Aš paprašiau šiek tiek laiko viską apgalvoti. Tada nusprendžiau, kad noriu dirbti instruktore. Aš labai gerai prisimenu savo dalyvavimą instruktorių mokymuose Karlsruhe – tai buvo savaitgalis po lapkričio 9 d. Nuo tada man smagu dirbti kartu su kitais, ir, žinoma, dirbti su savimi. Gimdos iškritimas susitvarkė visiškai, niekada nejaučiu nugaros ir kaklo skausmo. Dar viena priežastis tęsti tai daryti!“

 

Ute Dibbert, Berlynas (Vokietija),

CANTIENICA® instruktorius

ute.dibbert@t-online.de

 

 

bottom of page