Suteikia daugiau, nei žada. Jūsų kūnui – geriausiam nei kada nors anksčiau ir visam laikui. Gera fizinė būklė, terapija, malonumas. Viskas įskaičiuota.
"Tigro jausmas" – pajuskite lengvumą
Atlikdami toliau aprašytus pratimus, patys galite išbandyti CANTIENICA® mankštos dubens dugnui komponentus ir principus. Kiekvienas pratimas mankština visą Jūsų kūną nuo kojų pirštų iki viršugalvio.
1-asis pratimas
Atsistokite taip, kad pėdos būtų klubų plotyje (taigi nelabai plačiai), kulnus laikykite šiek tiek arčiau vieną kito nei kojų pirštus – taip Jūsų pėdos sudarys „V“ raidės formą. Keliai atpalaiduoti. Įsivaizduokite, kad Jūsų sėdynkauliai ir gaktikaulis nukreipti į grindis, ir tuo pat metu viršugalviu „siekite“ lubų. Atpalaiduokite rankas ir rankų pirštus įsivaizduodami, kad nuo jų varva skystas medus. Tuo pat metu truktelėkite bambą krūtinkaulio ir gaktikaulio link. Įkvėpkite tarp sėdynkaulių ir leiskite orui pereiti visu stuburu iki viršugalvio, pratempdami stuburą 2cm. Iškvėpkite ir likite stovėti tiesiai.
2-asis pratimas
Stovėkite tiesiai – taip, kaip užbaigėte 1 pratimą. Kairiąja plaštaka apimkite dešinįjį riešą. Švelniai truktelėdami „ištęskite“ dilbį, alkūnę laikydami sulenktą. Tuo pat metu pasukite žasto raumenis į išorę. Dėmesio: darbą turi atlikti raumenys. Jei jaučiate stipriai įsitempiant žastą, įtampą pereinant į raktikaulio sritį ir viršutinę krūtinės ląstos dalį, vadinasi, pratimą atliekate teisingai. Pratimą kartokite 10 kartų, pakeiskite rankas, tą patį atlikite su kita ranka.
3-asis pratimas
Išsitieskite: uodegikaulis ir gaktikaulis nukreipti į grindis, ir tuo pat metu viršugalviu „siekite“ lubų. Krūtinę pakelkite į viršų nuo dubens. Sunerkite plaštakas, delnus pasukite į išorę ir pečių lygyje ištieskite rankas į priekį. Ramiai atpalaiduokite mentes. Tuo pat metu bambą tempkite krūtinkaulio ir gaktikaulio link. Žasto raumenis ir viršutinius šlaunų raumenis sukite į išorę. Dabar atlikite pulsuojančius judesius su sėdynkauliais: sutraukite, atpalaiduokite, sutraukite, atpalaiduokite. 20 pulsuojančių judesių.
4-asis pratimas
Sunerkite plaštakas ir rankas pakelkite virš galvos. Dabar jas ištieskite ir į abi puses atitraukite mentes, leiskite joms atsiremti į nugarą. Tuo pat metu krūtinės ląstą pakelkite nuo dubens pailgindami visus liemens raumenis. Pratimą atliekate teisingai, jeigu tarpas tarp rankų ir ausų praplatėja kaip rėmas. Dabar įsivaizduokite, kad savo bambą ištempiate iki kairiojo sėdynkaulio ir dešiniojo peties ir atvirkščiai – iki dešiniojo sėdynkaulio ir kairiojo peties. Į abi puses tempkite vienu metu. Pakartokite 5 kartus.
5-asis pratimas
Pėda ženkite pirmyn. Jūsų kelis turi būti virš kulno. Plaštakas uždėkite ant kairiosios šlaunies netoli kirkšnies, mentes atitraukite ir nuleiskite nugarą. Kairiojo kelio girnelė nukreipta į priekį, kairysis sėdynkaulis nukreiptas atgal. Pakaušį tempkite pirmyn tol, kol pajusite, kad stipriai įsitempia dešiniojo pakinklio sausgyslė. Laikykite ją įtempę, kol suskaičiuosite iki 30, pakeiskite kojos padėtį.
6-asis pratimas
Atsistokite tiesiai. Sėdynkaulius traukite atgal, kol keliai atsiras tiksliai virš kulnų. Plaštakos atpalaiduotos ant apatinės nugaros dalies. Kojų pirštus tvirtai atremkite į grindis, pėdos – „V“" formos padėtyje. Sustiprinkite stuburo tempimą tempdami dubenį atgal ir tuo pat metu krūtinės ląstą bei pakaušį stumdami pirmyn. Dabar giliausiais dubens raumenimis atlikite pulsuojančius judesius sėdynkaulius pritraukdami vienas prie kito ir atleisdami; pritraukti, atleisti. Pakartokite 15 kartų. Pereikite prie 7-ojo pratimo.
7-asis pratimas
Iš karto po 6-ojo pratimo: rankas ištieskite pečių lygyje, sulenktos alkūnes žiūri į priešingas puses, pirštai nukreipti į kitos rankos pirštus. Žasto raumenis sukite į išorę. Ištempkite krūtinės juostą, alkūnes švelniai patraukdami į šoną. Tarp dubens ir krūtinės ląstos sukurkite kiek įmanoma didesnę erdvę. Suaktyvinkite dubens dugną, sėdynkaulius pritraukdami arčiau vienas kito. Krūtininę stuburo dalį pasukite į kairę, į dešinę, į kairę, galva turi būti toje pat padėtyje, liemenį grąžinkite atgal į vertikalią padėtį.