top of page

Apie

CANTIENICA® Method for Bodyform & Posture
Metodas

CANTIENICA® – METODAS KŪNO FORMOMS IR LAIKYSENAI

 

Taisyklinga laikysena yra pasiekiama   

CANTIENICA®  metodas kūno formoms ir laikysenai yra anatomiškai pagrįsta laikysenos ir judesio samprata. Benita Cantieni savo metodą apibūdino taip: „Logiška anatomija, anatominė logika“. Kodėl? Todėl, kad visi kaulai yra ištempiami ir išdėstomi pagal pirminę žmogaus kūno anatominę struktūrą, taip, kad visi organizmo raumenys, jungtys, raiščiai ir fascijos įgytų bazinį tonusą ir gyvybingą tamprumą. Kai skeleto laikysena tinkama, jėga, lankstumas ir ištvermė pasiekiama iš organizmo vidaus, t. y., iš giliausių raumenų sluoksnių. CANTIENICA® metodas taip pat yra naudingas grožiui: vidinį dubens dugną sudarantys raumenys (išeinamosios angos keliamasis raumuo) aktyvina nugaros, pilvo, sėdmenų ir kojų raumenis, todėl nepaprastai greitai pagerina kūno formas ir laikyseną. Naudodamiesi CANTIENICA® metodu, užtikrinsite puikų ir sveiką kūno sudėjimą, sustiprinsite savigarbą ir spindesį – nepaisant Jūsų amžiaus, ūgio ar svorio.

 

Tikslumas anatominiu požiūriu    

Visiškai tiesaus ir sveiko stuburo pagrindas yra dubuo. CANTIENICA® metodas kūno formoms ir laikysenai puikiai išlygina, ištiesina ir mobilizuoja Jūsų dubenį. Jis sustiprina dubens ir dubens dugno raumenų, arba, kalbant tiksliau, išeinamosios angos keliamojo raumens susitraukimą. Ši raumenų grupė yra kaip tramplinas, prisitvirtinęs tarp klubų sąnarių, uodegikaulio ir gaktikaulio. Žmogaus kūną įsivaizduokite kaip daugiaaukštį pastatą: gerai ištreniruotas dubens dugnas yra pats svarbiausias šio pastato aukštas. Stuburas yra ištempiamas nuo dubens dugno aukštyn padedant multifidiniams raumenims, t. y., maždaug 200 raumenų, kurie palaiko ir apsaugo slankstelius, apgaubdami juos ir sujungdami su visais kitais aplinkiniais raumenimis.

 

Kiekvienas CANTIENICA® pratimas mankština visą Jūsų kūną nuo kojų pirštų iki viršugalvio. Puiki laikysena ir fizinė harmonija pasiekiama atliekant trijų matmenų judesius. Nepaisant to, ar pratimus atliekate norėdami sustiprinti nugarą, atpalaiduoti pečius, patobulinti rankų formą, ar norėdami plokštesnio pilvuko, visi pratimai tiksliai pritaikyti prie Jūsų kūno fiziologijos ir anatomijos. Šis anatominis tikslumas yra priežastis, kodėl CANTIENICA®  metodo kūno formoms ir laikysenai gerinti moko vis daugiau terapeutų ir kitų fitneso bei sveikatos priežiūros specialistų.

 

Sertifikuoti CANTIENICA® instruktoriai

CANTIENICA® Method for Bodyform & Posture
Įkūrėjas  

BENITA CANTIENI

 

CANTIENICA®  metodą kūno formoms ir laikysenai sukūrė Benita Cantieni (64). Jai buvo diagnozuota sunki skoliozė, Šauermano (Scheuermann) liga, klubo sąnario artrozė ir kryžkaulio lūžis, dar jaunystėje reikėjo reguliariai taikyti gydymą. Ji negalėjo sportuoti, be to, nuolat vartojo skausmą malšinančius vaistus. Savo negalios priversta ji pradėjo studijuoti anatomiją, kad galėtų išsamiai suprasti savo fizinius silpnumus. Šiandien jos anksčiau skoliozės pakenktas stuburas yra visiškai tiesus, jos nekamuoja skausmas, jos kūnui patinka judėti ir mankštintis. Nauja laikysena leido jai paaugti 5 cm, o ankstesnio ją kankinančio kūno formos nuostabiai pakito. Cantieni savo patirtį ir žinias pradėjo platinti tarp susidomėjusių vyrų ir moterų, o galiausiai sukūrė anatomija pagrįstą CANTIENICA®  metodą kūno formoms ir laikysenai. Pratimų programa, remiantis naujai gautomis žiniomis, yra nuolat atnaujinama. Anksčiau dirbusi žurnaliste, metodo autorė Benita Cantieni savo istoriją išleido atskira knyga, kuri Vokietijoje, Šveicarijoje ir Austrijoje tapo bestseleriu. Iki dabar vokiečių kalba yra išleista 21 knyga ir 4 video diskai.

 

CANTIENICA® metodą kūno formoms ir laikysenai sudaro 6 dalys:

  • CANTIENICA® dubens dugno mankšta

  • CANTIENICA® jėgos programa

  • CANTIENICA® koučingas

  • CANTIENICA® nugaros programa

  • CANTIENICA® veido formavimas

  • CANTIENICA® Eik !

Mokymuose Lietuvoje dubens dugno mankšta, jėgos programa ir koučingas yra apjungti į vieną, taip siekiant sutaupyti Jūsų pinigus ir laiką. Su šiuo 1-ojo lygmens moduliu Jūs galite pradėti dirbti ir patirti naudos iš karto po mokymų.

 

 

 

 

bottom of page